Vous Beaute makijaż permanentny

Makijaż permanentny to nie zabawa, to zabieg, którego wykonanie musi poprzedzać świadoma decyzja osoby pełnoletniej (Klientki poniżej 18 roku życia będą potrzebowały zgody rodziców).

Dzisiejszy makijaż permanentny trzeba kojarzyć raczej z tatuażem niż makijażem trwałym. Różnica polega na tym, że w pierwszym przypadku makijaż wykonuje się przez wprowadzenie barwnika wieloma nakłuciami skóry a w drugim przez ''wdrapanie'' go szybko wirującą igłą.

Jak przygotować się do zabiegu?

Brwi najlepiej nie regulować przez ok. 1 miesiąc, daje to możliwość idealnego doboru kształtu do naturalnej linii włosków brwi
Skóra przeznaczona do pigmentacji powinna być dobrze nawilżona bez oznak łuszczenia się.
Aby zwiększyć absorpcję pigmentu, dzień przed zabiegiem można w miejscach objętych zabiegiem wykonać peeling, a następnie nałożyć krem.
24 godzin przed zabiegiem nie przyjmować leków rozrzedzających krew.
Przed zabiegiem nie pić kawy ani alkoholu.
W przypadku zabiegu wykonywanego na ustach w celu zminimalizowania wystąpienia opryszczki, profilaktycznie przed pigmentacją zaleca się przyjmowanie przez 3-5 dni przed zabiegiem oraz 5 dni po zabiegu perparatu HEVIRAN ( na receptę, dawkowanie wg zaleceń lekarza)
Należy poinformować o wszelkich wykonanych wcześniej wypełnieniach czy ostrzykiwaniach ust. Jeżeli są planowane, lepiej wykonać je po makijażu trwałym.
Jeżeli wykonujemy kreski na powiekach górnych lub dolnych należy zdjąć przedłużane rzęsy i szkła kontaktowe.
Zaleca się zrobienie henny rzęs kilka dni wcześniej gdyż po zabiegu przez kilka dni nie można malować rzęs tuszem ani nakładać cieni.

W jaki sposób przebiega zabieg?

Zabieg powinna poprzedzić konsultacja , która dotyczy ustalenia stylizacji makijażu, ale również wywiad medyczny oraz wskazówki pielęgnacyjne przed i po zabiegu.
Zabieg makijażu permanentnego może być wykonany tylko wtedy, gdy nie ma żadnych przeciwwskazań. Odpowiednie przygotowanie przed oraz pielęgnacja po zabiegu mają bardzo duży wpływ na efekty pigmentacji. Przestrzeganie zaleceń gwarantuje najlepsze rezultaty.
1.Przed rozpoczęciem zabiegu mikro-pigmentacji, każdy pacjent otrzyma do podpisania formularz zgody na wykonanie zabiegu, zapoznaje się z informacjami dotyczącymi przeciwwskazań i zaleceniami po zabiegowymi .
2.Miejsce mikro-pigmentacji zostaje odkażone i nałożony odpowiedni preparat znieczulający , który pozostaje na skórze ok. 45 minut. Następnie rysowany jest szkic okolic pigmentowanych i ustalany razem z klientem ostateczny wygląd .
3. Przystępujemy do pigmentowania jednorazowymi igłami – kartridżami, którymi wprowadzamy pod skórę barwnik

Czego należy przestrzegać po zabiegu?

0-3 dzien po zabiegu nie dotykamy brwi unikamy kontaktu z woda
W 3-4 dni po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać, stąd ważne nawilżenie i natłuszczenie maścią z witaminą 2 razy dziennie (wczeniej przmyc brwi wacikiem z sola fizjologinza). Zawsze nakładamy preparat patyczkiem do pielęgnacji uszu. Nigdy palcem!!!
Przez 10 dni po zabiegu nie należy korzystać z sauny i basenu i żadnych zbiorników wodnych.
Przez 6 tygodni nie należy eksponować twarzy na słońcu ani solarium. Stosujemy kosmetyki z dużym filtrem.
Przez pierwsze 7 dni po zabiegu makijaż należy traktować ze szczególną delikatnością. Przestrzegamy wysokich zasad higienny.